IRC40SF22M1NA - GavazziAutomation
Skip to Content
Carlo Gavazzi Storefront
Hero BannerEnergie-to-Components
De Carlo Gavazzi Groep
Terug naar overzicht
Sensors
Inductive sensors
IRC40SF22M1NA.png
IRC40SF22M1NA
Inductive proximity sensor, 40x40mm Plastic, M12-plug 4-pin, Sn 22mm, Flush mount, 66mm lenght, NPN NO+NC output, 10-30Vdc, 200 mA, Max op. freq. 200Hz, Op. temperature -25C - +80C, IP67-IP68-IP69K, rotatable head, mounting bracket
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Specificaties
Switching distance
22 mm
Mechanical mounting condition for sensor
Concise
Type of switching output
NPN
Type of switch function
Change-over contact
Type of electric connection
Connector M12
Construction type housing
Cuboid
Material housing
Plastic
Supply voltage
10 V ... 30 V