CA12EAN08BPM1IO - GavazziAutomation
Skip to Content
Carlo Gavazzi Storefront
Hero BannerEnergie-to-Components
De Carlo Gavazzi Groep
Terug naar overzicht
Sensors
Capacitive sensors
CA12EAN_IO-Link_Plug_12x12.png
CA12EAN08BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Non Flush mountable, Sensing Range 8mm, Adj 0.5-8mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, M12 4-PIN plug, AISI316L Housing M12 x 80mm, 4th Gen. Tripleshield, Improved EMC performances, IP67 IP68
Lijstprijs
Beschikbaarheid
Vragen over dit product? Neem contact met ons op
Specificaties
Mechanical mounting condition for sensor
Not flat
Type of switching output
PNP/NPN
Type of switch function
Programmable/configurable
Type of electric connection
Connector M12
Construction type housing
Cylinder, screw-thread
Material housing
Metal
Supply voltage
12 V ... 36 V